Uzdrīkstos, domāju, radu! 2022

2022. gada 20. maijā noslēdzās Prātnieku laboratorijas skolēnu komandu atklātā olimpiāde- konkurss "Uzdrīkstos, domāju, radu!".

Šogad atkal strādājām klātienē Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā, Jauno tehnoloģiju un inovāciju dienas ietvaros.

Konkursa fināla 3. kārtā tika izvirzītas 24. komandas no Ogres sākumskolas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Babītes vidusskolas, Aizkraukles pagasta sākumskolas, Salaspils 1.vidusskolas, Mārupes pamatskolas, Rīgas Valda Zālīša sākumskolas, Rīgas 21. vidusskolas, Rīgas 45.vidusskolas, PIKC NMV Rīgas Doma kora skolas, Ventspils Centra sākumskolas, Valmieras sākumskolas, Mērsraga vidusskolas, Jaunmārupes pamatskolas, Rīgas Teikas viduskolas, Jēkabpils 2. Vidusskolas, Druvas vidusskolas, Nīcas vidusskolas, Pļaviņu vidusskolas un Krustpils pamatskolas.

Konkursa fināla sākuma uzdevumam komanda deleģēja skolēnu pārus, kuri demonstrēja savas  prasmes veikt dabaszinību, programmēšanas, vai matemātiskās domāšanas uzdevumus. Fināla otrajā daļā visai komandai kopā bija jāsadarbojas, veidojot inženiertehnisku objektu, šogad tā bija trīšu sistēma. 

Šī gada konkursā vislabākos rezultātus uzrādīja un ieguva nominācijas:

  • Pētniecība – Mārupes pamatskolas komanda MP
  • Domāšana – Rīgas Valda Zālīša sākumskolas komanda Erudītie pelmenīši;
  • Inženierdizains – Druvas vidusskolas komanda Viss iespējams!;
  • Programmēšana – Mērsraga vidusskolas komanda Mērsraga gudrīši;
  • Lielā balva (fināla kārtas kopsavilkums)  nonāca pie Siguldas pilsētas vidusskolas komandas Skaitļu grāvēji

Sveicam veiksmīgākās komandas un ikvienu skolēnu, kurš piedalījās, gūstot sev šo jauno pieredzi!

Paldies sakām entuziasma pilnajiem, enerģiskajiem un aizrautīgajiem skolotājiem, kuri iedrošināja, palīdzēja un deva iespēju saviem skolēniem uzdrīkstēties, domāt un radīt! 

Paldies sakām Latvijas Universitātei un Brain Games SIA par atbalstīšanu!

Atskats par konkursu: ATTĒLU ALBUMS.

Vairāk informācijas par konkursu ir šeit.

Konkursu organizēja  LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs projekta Prātnieku laboratorija ietvaros, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. 

 

Gatavo skolēnus 4. un 5. klašu atklātai olimpiādei “Uzdrīkstos! Domāju! Radu!”!

Jau ceturto gadu pēc kārtas aicinām pieteikt 4. un 5. klašu skolēnu komandas no visām Latvijas skolām! Komandu veido seši skolēni, kas gatavi izmēģināt spēkus dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju pasaulē. 

Tā ir skolēnu iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu, un demonstrēt prasmi sadarboties un skolotājiem iegūt idejas aizraujošiem uzdevumiem mācību stundās arī turpmāk.

Olimpiāde sastāv no 3 kārtām:

► Pirmā kārta (24. martā) norisinās tiešsaistē. Dalībnieki individuāli pilda sagatavotos uzdevumus - matemātikā, dabaszinībās, programmēšanā (Scratch vide). Komandas kopējais punktu skaits veidojas summējot visu komandas dalībnieku iegūtos punktus.

Lūdzam pievērst uzmanību, ka saistībā ar iespējamo mācību procesa norisi attālināti, veiktas izmaiņas Nolikuma 4.3.punktā, izsakot to šādā redakcijā: Olimpiādes pirmā kārta norisinās tiešsaistē 2022. gada 24. martā plkst. 12.00-16.00. 

► Otrās kārtas (līdz 22. aprīlim) ietvaros komandas sagatavo un iesniedz 2-3 minūšu garu video. Video tēma un ieteicamais sagatavošanas veids tiks paziņoti komandām, kuras iekļūs otrajā kārtā. 

► Fināla kārta (20. maijā) tiek organizēta 2 daļās. Kārtas norise ir atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī - klātienē Latvijas Universitātes telpās vai attālināti katrai komandai savā skolā.

Fināla I daļa:

Uzdevumu izpilde stacijās šādās jomās: programmēšana Scratch vidē (pamatelementi), matemātika, dabaszinības. Katra komanda dalās trīs pāros. Katrs pāris pārstāv savu komandu citā stacijā. Skolēni kopā ar skolotāju iepriekš par to ir vienojušies un norādījuši pieteikuma anketā.

Fināla  II daļa:

Inženiertehniska objekta (piemēram, auto modeļa, tilta vai kādā cita modeļa) veidošana kopā visai komandai. Par konkrētā objekta izveidi uzzinās pirms uzdevuma.

Konkursa nolikums.

Pieteikt komandu var līdz 2022. gada 15. martam, aizpildot pieteikuma anketu https://ej.uz/pratnieku-konkurss_2022.

Ar 2021. gada uzdevumiem var iepazīties: https://www.siic.lu.lv/pasakumi/skolenu-konkurss/2021g-atskats/.

 

Papildus informācijai:

Laine Blūma, (par konkursu kopumā)
tel. +371 28351676
e-pasts. laine.bluma@lu.lv

Konkursa norisei var sekot līdzi arī:
www.facebook.com/pratnieku.laboratorija