2023. gada 19. maijā noslēdzās Prātnieku laboratorijas skolēnu komandu atklātā olimpiāde- konkurss "Uzdrīksties! Domā! Radi!".

Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs jau piekto gadu rīkoja atklāto olimpiādi-konkursu 4.-5. klašu skolēniem "Uzdrīksties! Domā! Radi!". 2023. gadā konkurss sastāvējā no 3 kārtām.

Pirmajā kārtā katrs skolēns individuāli veica tiešsaistes uzdevumus, kuru saturu veidoja matemātikas, dabaszinību un programmēšanas jautājumi. Komandas rezultātu veidoja visu skolēnu kopīgi iegūtie punkti.  Konkursa 1. kārta, norisinājās 2023. gada 23. martā.

  • 1. kārtas uzdevumi PDF formātā pieejami šeit

Otrajā kārtā komandai nepieciešams bija izveidot video, ne garāku kā 2 minūtes un 30 sekundes par tēmu “Kas padara būves izturīgas?”.

  • 2. kārtas uzdevums PDF formātā pieejams šeit.

Konkursa finālam jeb trešajai kārtai tika izvirzītas 19 komandas no visas Latvijas. Fināla kārta norisinājās 2023. gada 19. maijā LU Akadēmiskā centra Dabas mājā. 

Konkursa fināla jeb 3. kārtas sākuma uzdevumam komanda deleģēja skolēnu pārus, kuri demonstrēja savas prasmes veikt dabaszinību, programmēšanas, vai matemātiskās domāšanas uzdevumus. Fināla otrajā daļā visai komandai kopā bija jāsadarbojas, veidojot inženiertehnisku objektu, šogad tas bija izturīgs tilts.

2023. gada fināla uzdevumiem iespējams iepazīties:

I. daļa:

II. daļa:

Konkursā vislabākos rezultātus uzrādīja un nominācijas ieguva:

  • Pētniecība - Pļaviņu vidusskolas komanda "Līdzsvars";
  • Domāšana - Ogres Centra pamatskolas komanda "GARLED";
  • Inženierdizains - Preiļu 1. pamatskolas komanda "Lucky";
  • Programmēšana - Mērsraga vidusskolas komanda "Mērsraga gudrīši";
  • Lielā balva (fināla kārtas kopsavilkums) nonāca pie Pļaviņu vidusskolas komandas "Līdzsvars"

Žūrijas simpātija balvu, atsaucoties arī uz konkursa 2. kārtas uzdevumu- video veidošanu saņēma Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolas komanda "Brainstorm". 

Skolotājiem konkursa laikā bija lieliska iespēja piedalīties 3 nodarbībās LU SIIC ekspertu Ulda Dzērves, Ilzes Cīrules un Martas Mikītes vadībā.

Konkura atlāšanas daļā visas komandas uzrunāja Latvijas Universitātes rektors, profesors Indriķis Muižnieks. Konkursa noslēguma daļā komandas apsveica un atzinīgus vārdus gan skolēniem, gan viņu skolotājiem teica profesors Valdis Segliņš, LU prorektors dabas, tehnoloģiju un medicīnas zinātņu jomā, kā arī personīgi bija ieradušies atbalstītāju pārstāvji – Oskars Teikmanis, Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskais asistents, nodrošinot iespēju labākajiem programmētājiem viesoties institūtā, un Jānis Urtāns, Kosmosa izziņas centra izglītības programmas vadītājs, kurš savukārt pasniedza balvu nominācijā “Inženierdizains”, nodrošinot iespēju Preiļu 1.pamatskolas komandai “Lucky” viesoties jaunajā Kosmosa izziņas centrā Cēsīs.

Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas direktora vietniece un matemātikas skolotāja Ilze Ieleja par konkursu: “Paldies par brīnišķīgo pasākumu šodien - ļoti pārdomāts, sirsnīgs un vērtīgs! Lai jaunas idejas turpmākajiem darbiem!”

Vēlreiz sakām lielu paldies visiem skolēniem, viņu skolotājiem un konkursa atbalstītājiem un esam droši par veiksmīgu sadarbību arī turpmāk.

Atskats par konkursu: ATTĒLU ALBUMS.

2023. gada konkursa nolikums.

Konkursu organizēja  LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs projekta Prātnieku laboratorija ietvaros, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.