Trešdien, 21. februārī, Latvijas Universitātes Mazajā aulā pasniegtas Ekselences balvas matemātikas, ekonomikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas skolotājiem. Starp Ekselences balvas laureātiem arī Latvijas Universitātes Frīdriha Candera – kosmosa izpētes muzeja vadītājs, Jūrmalas Alternatīvā skolas fizikas skolotājs Ilgonis Vilks.

Intriga par to, kuri skolotāji saņems Ekselences balvu, saglabājās līdz pašam vakaram, jo visas dienas garumā 25 balvai izvirzītie skolotāji vadīja stundas skolēniem, veidoja stundu plānus un veica metodiskos uzdevumus  Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā. Skolotāja prasmi novadīt stundu aizraujoši, iesaistot mūsdienu tehnoloģijas un liekot skolēniem domāt, vērtēja īpaša žūrija – katrā zinātņu nozarē pieci žūrijas locekļi.

Ceremonijas atklāšanā Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks skolotāju Ekselences balvas sacensību garu salīdzināja ar sportistu cīņu par medaļām Pjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs.

“Šo sacensības momentu gribu salīdzināt, kas notiek tur tālu Pjončhanā, olimpiādē, kur turam īkšķus par mūsu Latvijas sportistiem, lai viņi nestu savu vārdu pasaulē. Tas, kas notiek šodien Ekselences balvas finālā nesīs slavu Latvijai vēl lielākā apjomā un paliekamākā veidā nekā sportistu sasniegumi, kas pašlaik notiek olimpiādē, jo jūs ar savu darbu un sniegumu Ekselences balvā palīdzēsiet izveidot jauno Latvijas zinātnieku, uzņēmēju un darbinieku paaudzi, kas ar savu inovatīvo pieeju un kompetenci varēs panākt, lai Latvijas vārds skan ar godu un cieņu.”

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas biroja vadītājs Andis Geižāns uzsvēra, ka Ekselences balvas ieguvēji ir piemērs pārējiem Latvijas pedagogiem un noliedza mītu, ka izcili skolēni un skolotāji nāk tikai no Rīgas: “Jūs esat apliecinājums tam, ka Latvijas reģionos ir ne tikai talantīgi skolēni, bet arī talantīgi pedagogi.”

Skolotāju Ekselences balvas laureāti

Fizika - Ilgonis Vilks, Jūrmalas Alternatīvā skola.

Ķīmija - Agnese Freiberga, Jelgavas Valsts ģimnāzija.

Bioloģija - Līga Ragaine, Madonas Valsts ģimnāzija.

Matemātika - Aleksandra Ivanova, Zvejniekciema vidusskola.

Ekonomika - Agnese Slišāne, Ogres 1. vidusskola.

1400 eiro katram balvas ieguvējam nodrošināja Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, AS „Swedbank”, AS „Latvijas valsts meži”, "Accenture Latvijas filiāle" un SIA "Lielvārds".

Pasākumu „Ekselences balva” organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ziedojumus administrē LU fonds.

Dalīties