“Ekselences balvu” bioloģijā ieguva Sintija Valucka (Zemgales vidusskola), fizikā – Jānis Bukins (Siguldas Valsts ģimnāzija), ķīmijā –  Linda Kovaļevska (Mārupes vidusskola), matemātikā –  Sanita Balanda (Rīgas Hanzas vidusskola), ekonomikā – Līga Lagzdkalne (Mārupes vidusskola).

Ik gadu  “Ekselences balvu” piešķir, lai izceltu un novērtētu izcilus bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un ekonomikas skolotājus. Tā ir izveidota pēc uzņēmēju iniciatīvas eksaktās izglītības stiprināšanai, lai nākotnē darba tirgū nonāktu zinoši, prasmīgi un uzņēmīgi jaunieši.

Šogad balvas fināls norisinājās 19. februārī Rīgas Teikas vidusskolā, Aizkraukles ielā 14, apbalvošanas ceremonija – Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19, Rīgā, plkst. 17.00.

Finālā skolotāji vadīja 20 minūšu garu mācību nodarbību, analizēja mācību situācijas, klāstīja savu izpratni par mācību priekšmeta mācīšanu, vēroja un pārdomāja citu dalībnieku sniegumu. Ceremonijā skolotājus sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, LU rektors Indriķis Muižnieks un mecenātu pārstāvji.

Skolotāji - finālisti ikdienā vada mūsdienīgas un aizraujošas mācību stundas, ieinteresē skolēnus mācīties, palīdz sasniegt labākos rezultātus ikvienam skolēnam, izmantojot inovatīvas un efektīvas metodes. Šie pedagogi ir lielisks paraugs, kādam vajag būt skolotājam, kā arī var iedvesmot citus kļūt par pedagogiem. Finālistu vidū ir arī skolotāji, kas sākotnēji izvēlējušies citu profesiju, taču vēlāk nokļuvuši skolā.

1400 eiro katram balvas ieguvējam nodrošināja Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), AS „Swedbank”, AS „Latvijas valsts meži”, "Accenture" Latvijas filiāle, SIA "Lielvārds" visiem finālistiem dāvināja veicināšanas balvas.

Pasākumu „Ekselences balva” organizēja LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ziedojumus administrēja LU fonds.

Vairosim labos piemērus!

Dalīties