Gatavo skolēnus 4. un 5. klašu atklātai olimpiādei “Uzdrīksties! Domā! Radi!”!

Jau sesto gadu pēc kārtas aicinām pieteikt 4. un 5. klašu skolēnu komandas no visām Latvijas skolām vai interešu izglītības iestādēm! Komandu veido četri skolēni, kuri gatavi izmēģināt spēkus dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju pasaulē. 

Tā ir skolēnu iespēja iegūt pieredzi problēmrisināšanā, rīkoties jaunās situācijās, radīt produktu, izmantojot inženiertehnisko domāšanu, un demonstrēt prasmi sadarboties un skolotājiem iegūt idejas aizraujošiem uzdevumiem mācību stundās arī turpmāk.

Olimpiāde sastāv no 2 kārtām:

► Pirmās kārtas (līdz 5. aprīlim) ietvaros komandas sagatavo un iesniedz 2-3 minūšu garu video. Video tēma un ieteicamais sagatavošanas veids tiks paziņoti komandām. Pēc otrās kārtas 25 komandas tiek izvirzītas dalībai finālā. 

► Fināla kārta (10. maijā) tiek organizēta 2 daļās. Kārtas norise - klātienē Latvijas Universitātes telpās vai attālināti katrai komandai savā skolā.

Fināla I daļa:

Uzdevumu izpilde stacijās šādās jomās: matemātika, dabaszinības. Katra komanda dalās divos pāros. Katrs pāris pārstāv savu komandu citā stacijā. Skolēni kopā ar skolotāju iepriekš par to ir vienojušies.

Fināla  II daļa:

Inženiertehniska objekta (piemēram, auto modeļa, tilta vai kādā cita modeļa) veidošana kopā visai komandai. Par konkrētā objekta izveidi uzzinās pirms uzdevuma.

Konkursa nolikums. 

Pieteikt komandu var līdz 2024. gada 12. martam, aizpildot pieteikuma anketu: https://ej.uz/pratnieku-olimpiade_2024

Ar iepriekšējā gada uzdevumiem var iepazīties šeit.

Papildu informācijai:

Sandra Krūmiņa,
tel. +371 29222397
e-pasts: sandra.krumina@lu.lv

Konkursa norisei var sekot līdzi arī:
www.facebook.com/pratnieku.laboratorija

Dalīties